. бг алпийски ски новини : Детски състезания на Витоша - 24 Март 2010 - 00:48

Децата на ски клуб Юлен – гр. Банско отново се завърнаха като победители след участието си на две състезания на Витоша.

На 20 март в местността Алеко се проведе традиционно състезание за купа “Мотен”, на което взеха участие над 100 деца от ски клубове от цялата страната. Спортната надпревара се проведе при перфектна организация на домакините и прекрасно пролетно слънце. На изключително трудното и сложно подредено трасе възпитаниците на треньорите Георги Бистрин и Ани Тренчева, съумяха да се представят отлично в дисциплината гигантски слалом. При най-големите (род. 1999 – 2000 г.) Юлен установиха хегемония със златния медал на Асен Мавриков с време 23,69 сек., сребърният медал на Михаил Касапинов с време 24,59, 6-тото време на Методи Русков и 8-мото на Венчо Дамянов.

В групата на децата родени 2001- 2002 добри времена дадоха Денис Чакъров – 4-ти с време 26,81 сек., Матвей Акимов, 6-ти с време 27,24 сек. и Кирил Хаджипопов – 7-ми с време 27,49 сек. Най-малкият участник в тази група, Борислав Галчев, е 11-ти от общо 34 състезателя, а децата Иван Главчев и Борислав Мавриков записаха първото си участие на национално ниво.

През същия ден, 20 март, в северозападната част на Витоша, на писта Ветровала се състоя състезанието за купа "Бояна". ОЧАКВАЙТЕ ПОДРОБНОСТИ И ЗА НЕГО.

На 21 март пак на Витоша, отново на писта Ветровала се проведе състезание гигантски слалом за деца до 11 год. възраст за купа "Мачирски", където децата от ски клуб Юлен, явно набрали ускорение от предишния ден, записаха отлично представяне и си резервираха почетната стълбичка. При най-малките (6 – 7 год.) Лазар Боянов се наложи над останалите състезатели с 1 секунда преднина и завоюва златния медал. При родените 2001 – 2002 г. Георги Ергин от Добринище отново показа класа и спечели сребърен медал с време 25,09 сек. Добро спускане направиха Кирил Хаджипопов с 6-то време (26.19 сек.), Матвей Акимов с 8-мо време 27,90 сек. и Боби Галчев с време 28,64 сек.

В най-голямата група Юлен не даде възможност за изява на децата от другите клубове и безапелационно заеха: I- во място Асен Мавриков от Добринище с време 24,29 сек., II-ро място – Михаил Касапинов от Банско с време 24,40 сек., III-то място Методи Русков от Банско с време 24,68 сек., VII- мо място за Венчо Дамянов с време 25,14 сек. и IX място за Христо Гърменов с 25, 48 сек. Конкуренцията при децата в тази група бе много силна, като първите 9 времена се вместиха в рамките на 1 секунда.

В крайното комплексно класиране по отбори СК “Юлен” не успя да заеме лидерско място единствено поради факта, че малко момиченца в Банско имат желание да се занимават сериозно със ски алпийски дисциплини и клубът няма деца, участващи във всички състезателни групи.