. бг ски бягане новини : Отлично представяне на българските ски бегачи на състезанието по планинско бягане Vitosha Run 2010 - 30 Август 2010 - 22:51

В хода на лятната си подготовка националният отбор по ски бягане участва в неделя, 29 август 2010 г., в планинското бягане от НДК в София до Черни връх - най-високият връх на планината Витоша.

От 118-те стартирали 111 спортисти успешно преминаха 18-километровото трасе с 1740 метра денивелация през Южния парк и най-кратките пътеки до Витошкия първенец.

Победата в това сериозно изпитание, което се провежда за четвърта поредна година, спечели лидерът на българските скиори бегачи Веселин Цинзов с резултат 1ч 42мин 08сек.

Победителите при мъжете

Много добре се представиха и други ски бегачи: Анатоли Шавлов /5-то място/, Георги Радков /7-мо място и победител при юношите/, Йордан Чучуганов /11-ти/, Антон Синапов /12-ти/ и Богомил Костадинов /14-ти/.

Победителите при юношите

При жените националката по ски бягане Теодора Малчева зае второ място след многократната шампионка по планинско бягане и маратон Румяна Пановска. Даниела Велкова и Камелия Илиева при девойките бяха изпреварени единствено от американката Гуендолин Ноел Руди.