. бг ски бягане новини : След изключително оспорван финален спринт Бойко Харизанов грабна купа Сапарева баня по ролкови ски - 05 Септември 2010 - 20:49

РОЛЕР СКИ БЯГАНЕ, с.Сапарево, 5 септември 2010 г. (SKI.BG) -- Днешното първо състезание по ролкови ски за купа "Сапарева баня", включено в календара на БФСки, премина при много добра организация и чудесни атмосферни условия. Победители при мъжете и жените станаха съответно Бойко Харизанов и Теодора Малчева.

Малко след старта на групата юноши младша възраст, фотография © Антония Григорова-Бургова

Надпреварата на мъжете по най-дългата 12.8-километрова дистанция, беше може би най-интересната, въпреки че и в другите възрастови групи конкуренцията беше сериозна. За радост на публиката битката за първото място при мъжете продължи до самия финал, където, след много оспорван финален спринт, победата извоюва Бойко Харизанов от СК Узана - Габрово с време 28.30 мин., оставяйки буквално на сантиметри зад себе си Антон Синапов (+0.01 сек) и Иван Бургов (+3 сек), и двамата от СК Ал.Логистикс. Най-добрият български ски бегач през последните години - националът Веселин Цинзов (СК Ал.Логистикс) предпочете да не участва в състезанието поради леко неразположение.

Стартът на мъжете, фотография © Антония Григорова-Бургова

Мъжете по трасето, фотография © Антония Григорова-Бургова

При дамите очаквано най-бърза беше националката и състезателка на СК Ал.Логистикс Теодора Малчева, която измина 9.6-километровата дистанция за 22.48 минути. Втора, повече от минута след нея финишира Десислава Стоянова от отбора по биталон на СК Ком-Берковица, а третото място остана за Камелия Илиева от СК Рилски скиор.

Стартът на жените, фотография © Антония Григорова-Бургова

Старт-финалът на ролер ски купа "Сапарева баня" 2010 беше в село Сапарево, в подножието на северните склонове на Рила планина и в близост до град Сапарева баня. Общо 70 състезатели от 8 ски клуба от страната направиха репетиция за предстоящото на 10-12.09.2010 г. Държавно лятно първенство на Юндола - Белмекен. Организатори на купа "Сапарева баня" са Ски клуб „Паничище 2009”, БФСки и Община Сапарева баня. Стартът беше масов – по групи (Момчета и момичета младша – 2.5км, Момичета старша – 5км, Момчета старша – 6км, Девойки младша – 6км, Юноши младша – 9.6км, Жени – 9.6км, Мъже – 12.8км), а на победителите бяха раздадени медали и предметни награди.

Като цяло се получи едно наистина интересно съревнование, което, надяваме се, ще се превърне в традиционно.

ОЧАКВАЙТЕ ОЩЕ ПОДРОБНОСТИ !!!

ПЪЛНИТЕ ОФИЦИАЛНИ РЕЗУЛТАТИ МОЖЕ ДА НАМЕРИТЕ В СЕКЦИЯТА НА SKI.BG СКИ БЯГАНЕ > РЕЗУЛТАТИ !!!