. бг ски новини : Завърши екстремното състезание XCo Adventure Cup 2010 в Боровец - 26 Септември 2010 - 16:58

Завърши екстремното състезание XCo Adventure Cup 2010 в Боровец - тежко трасе, масово загубване, лошо време, изчезнал отбор, спасителна акция и драматичен финал с велосипеди на челници бяха само част от приключенията за състезатели, организатори и публика.

От 16 стартирали отбора финишираха само 4, като останалите се отказаха на различни етапи на състезанието.

Победител в първото издание на XCo Adventure Cup е отборът “Ilina.bg”. Кирил Николов и Иван Сираков успяха да изминат почти 100 километровото трасе само за 12ч. 40мин. 30сек.

Отбор “Brownteam Велико Търново“- Йордан Стоянов и Николай Димитров пристигна 2-ри в оспорван финал, само на 200 м зад първенците.

На 3-то и 4-то място се класираха “Team Pleven”-Цветомир Младенов и Емил Борисов, и “ФМИ”-Петър Пировски и Цанко Стойков.

Наградите - безкомпромисна екипирoвка от Silva, Gerber, DirectAlpine, Ortik и NST бяха осигурени от XCoSports.

Инцидент претърпя отбор „Ягодка“ – Дамян Димитров и Йордан Димитров, които се загубиха под връх Мусала и бяха издирвани в продължение на четири часа. За щастие инцидентът приключи без последствия.