. бг сноуборд новини : Сани Жекова с нов изключителен успех на Световната купа по бордеркрос - сребро в Телърайд - 18 Декември 2010 - 11:29

СНОУБОРДКРОС СВЕТОВНА КУПА (SKI.BG) -- Чаровната звезда на българския сноуборд Александра Жекова продължава да твори история! В снощния сноубордкрос за Световната купа в американския зимен център Телърайд лидерката на националния ни отбор постигна нов изключителен успех, спечелвайки сребърния медал в едно изключително оспорвано състезание.

Подиумът на дамите в бордеркроса в Телърайд - Маел Рикер, Александра Жекова и Доминик Малте фотография © FIS/Oliver Kraus

В големия финал Сани беше изпреварена единствено от канадката Доминик Малте, но остави зад себе си сънародничаката й Маел Рикер и норвежката Хелен Олафсен!

ОЧАКВАЙТЕ ПОДРОБНОСТИТЕ СКОРО ТУК !!!

***

Българката Александра Жекова завърши на второ място в дисциплината сноубордкрос в състезанието от Световната купа по сноуборд в зимния курорт Телюрайд (САЩ). Във финала 23-годишната Жекова отстъпи само на канадката Доминик Малте, която записа трета поредна победа за сезона. Трета остана олимпийската шампионка Маел Рикер също от Канада. Българката записа седмо класиране на подиума в кариерата си за Световната купа и второ в сноубордкроса за месеца, след като на 8 декември се класира трета в надпреварата в Лех ам Алберг (Австрия).

В класирането в дисциплината Жекова е трета след три състезания с 1800 точки. С пълен актив от 3000 точки води Малте, а втора с 2200 точки е Рикер. В генералното класиране за Световната купа също води Малте с 3000 точки, пред Екатерина Тудегешева от Русия с 2890 и швейцарката Френци Мегерт-Коли с 2750 точки. Жекова е шеста с 1800 точки.

18 декември 2010 | 11:37