. бг сноуборд новини : Националният отбор по сноубордкрос участва на ФИС състезание от националния шампионат на Германия - 13 Януари 2011 - 15:23

СНОУБОРД. На 4ти януари отборът по сноубордкрос взе участие в националния шампионат на Германия. И както е потръгнало от началото на сезона се представи на много по-високо ниво от очакваното, след недобри тренировъчни спускания от страна на Асен Лилов и Ирен Машова, дойде време и за квалификациите.

При премерен риск в първия рън Асен се нареди на 23то място което му гарантира влизане на финалите а Алекс Иванов зае 35то което го делеше само с 3 места от влизане за финалите. Втория рън Лилов не успя да завърши спускането си и остана 27ми а Иванов 37ми.

След малко чакане доиде и момента на истината - започнаха финалите, където след много оспорвано спускане Асен Лилов успя да завърши 2ри в първата си серия, което е върхов момент в кариерата му. Класирайки се за следващото ниво четвъртфиналите застана на старта до състезатели, състезаващи се за Световната купа и за няколко метра не успя да продължи по-напред. В крайна сметка това му отреди 12то място в крайното класиране и за първи път спечели над 50 ФИС точки, което го доближава до участие в Световната купа.

Следващите изяви на отбора ще са участието на Европейската купа в Пуй Сейнт Винсент (Франция) следващата седмица.