. световни ски новини : Норвежецът Хатестад и американката Рандал спечелиха спринтове за СК по ски бягане в Либерец - 15 Януари 2011 - 17:48

СКИ БЯГАНЕ СВЕТОВНА КУПА. Норвежецът Ола Виген Хатестад и американката Кикан Рандал спечелиха спринтовете в днешните стартове от Световната купа по ски бягане, които се проведоха в чешкия зимен курорт Либерец. Това е победно завръщане за Хатестад в Либерец, където спечели пак мъжкия спринт преди две години. Хатестад спечели по 1,6-километровото трасе с време 2 минути, 55.3 секунди. Той спечели пред Федерико Пелегрино от Италия с 1,0 секунда, а Душан Козичек от Чехия е на 3,0 секунди на 3-ото място.

Norway's Ola Vigen Hattestad (C) leads a pack of skiers during the men's 1.6km free sprint race at the Cross Country World Cup in Liberec January 15, 2011. (REUTERS/David W Cerny)

В генералното класиране за Световната купа начело е Дарио Колоня (Швейцария) с 1197 точки, пред Петер Нортхуг (Норвегия) със 706 и Лукаш Бауер (Чехия) с 698.

Втора победа в световната купа постигна американката Кикан Рандал, която спечели 1300 метровата дистанция с време 2 минути, 37.6 секунди. С 0,5 секунди след нея финишира Ханна Фалк от Швеция, а Селин Брун-Ли от Норвегия остана 3-а с 0.6 секунди по-слабо време. В генералното класиране начело е Юстина Ковалчик (Полша) с 1271 точки, пред Арианна Фолис (Италия) с 880, а трета е Марит Бьорген (Норвегия) със 796.