. бг сноуборд новини : Александра Жекова влезе на бордеркрос финалите на Световното по сноуборд в Ла Молина! - 17 Януари 2011 - 17:20

СНОУБОРД, СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО (SKI.BG) -- Преди броени минути стана ясно, че чаровната българска сноуборд звезда Александра Жекова ще участва в утрешните финали на бордеркроса от Световното първенство по сноуборд в Ла Молина, Испания.

Александра Жекова, фотография © SKI.BG

Сани успешно преодоля днешната квалификация, постигайки 15-то време в първия рън и 8-мо във втория. Така лидерката на българския отбор по сноуборд се нареди на 9-то място в класирането от квалификацията, почти в средата на 16-те претендентки за титлата, които останаха в по-нататъшната битка.

Трасето за бордеркрос в Ла Молина, фотография © FIS/Oliver Kraus

Резултатът на Жекова я изпрати в първата четвъртфинална серия, където тя ще се изправи срещу французойката Нели Моен Локоз (най-бърза в квалификацията), швейцарката Емили Аубри и италианката Рафаела Бруто.

Ако Александра успее да се пребори с другите сноубордистки и финишира първа или втора в своята серия, тя ще се срещне в полуфинала с първите две райдерки от втората четвъртфинална серия - чехкинята Ева Семкова, канадката Маел Рикер и австрийките Сузане Мол и Мария Рамбергер.

Начало на финалните серии в сноубордкроса утре ще бъде дадено точно в 13:00 ч. българско време и само час и нещо по-късно ще бъдат ясни имената на новите световни шампиони в дисциплината. Финалите ще бъдат предавани пряко по Евроспорт 2.