. световни ски новини : Майдич и Брандсдал спечелиха спринтовете за Световната купа - 23 Януари 2011 - 13:22

СКИ БЯГАНЕ СВЕТОВНА КУПА. Ейрик Брандсдал от Норвегия и Петра Майдич от Словения спечелиха класическия спринт от световната купа по ски-бягане в Отепа, Естония. Брандсдал спечели първа победа за световната купа, след като изпревари сънародника си Ола Виген Хатестад с фото финиш в 1.4-километровия спринт при мъжете. Той записа време от 3:25.5 минути. Никита Крюков от Русия остана трети на 0.3 секунди зад победителя.

Norway's Eirik Brandsdal skis during the men's 1.4-kilometer classical sprint cross country event of the World Cup in Otepaa, Estonia, Sunday, Jan. 23, 2011. Eirik Brandsdal finished first. (AP Photo/ Timur Nisametdinov, NIPA)

Майдич спечели спринта на 1.2 километра при жените с време от 3:07.2 минути, побеждавайки шведката Хана Бродин с 0.7 секунди аванс. Майкен Касперсен Фала от Норвегия спечели третото място с 2 секунди зад Майдич. 31-годишната словенка се изкачи на трето място в класирането за световната купа с 864 точки, спечелени в 21 от общо 31 старта. Юстина Ковалчик от Полша е лидер с актив от 1401 точки, втора е Марит Бьорген от Норвегия с 922, а трета - Ариана Фолис с 880.

Slovenia's Petra Majdic celebrates her victory in a women's 1.2-kilometer classical sprint cross country event of the World Cup in Otepaa, Estonia, Sunday, Jan. 23, 2011. (AP Photo/ Timur Nisametdinov, NIPA)

Дарио Колоня остана начело при мъжете, въпреки че пропусна спринта в Естония поради заболяване. Швейцарецът е с актив от 1197 точки, следван от норвежеца Петер Нортхуг със 774 и чеха Лукаш Бауер с 698. Следващият старт за световната купа по ски-бягане е в руския град Рибинск в началото на февруари.