. бг ски новини : Биатлонистката Емилия Йорданова с бронз от Универсиадата в Турция, Краси Анев завърши пети - 01 Февруари 2011 - 16:26

ЗИМНА УНИВЕРСИАДА. Емилия Йорданова спечели бронзовия медал в спринтовата дестинация 7,5 км. на Световното първенство за студенти в турския курорт Ерзурум. Българката премина трасето за 24:27.4, оставяйки на 48 секунди от шампионката Вита Семеренко (Украйна). Сребърното отличие грабна рускинята Евгения Седова с време 24:18.7, а другата българка Силвия Георгиева остана 28-ма. Така двете утре ще участват в утрешното преследване, с което продължава програмата на Универсиадата в Турция. Медалът на Емилия Йорданова е първи за женския ни биатлон от такъв форум и втори за България от надпреварата в Турция след сребърното отличие на Красимир Анев от индивидуалната дисциплина.

Краси Анев завърши пети, на 27 секунди от титлата

Българският биатлонист Красимир Анев остана на 27 секунди от световната титла за студенти. Нашият финишира пети в дисциплината 10 км от Зимната Универсиада в турския курорт Ерзурум. Българинът измина дистанцията за 28:52,8 минути.

Шампион стана Артьом Прима (Украйна) с време 28:25,3 минути. След него се класира сънародникът му Сергей Семьонов, а бронзовия медал спечели Евгений Гараничев (Русия). Другият българин Владимир Илиев се нареди на 14-а позиция в крайното класиране.