. бг ски новини : Биатлонистката Емилия Йорданова с четвърто място в преследването на Универсиадата - 02 Февруари 2011 - 15:49

ЗИМНА УНИЕРСИАДА. Емилия Йорданова завърши 4-та в преследването в турнира по биатлон на Зимната универсиада в Ерзурум (Турция). Българката стартира трета след вчерашния си бронз в спринта, но направи 4 грешки в първите три стрелби и това на практика я лиши от възможността да спори за медалите. Шампионка е Вита Семеренко (Украйна), която въпреки четирите си пропуска на огневия рубеж изпревари безгрешната в стрелбата рускиня Даря Виролайнен. Бронзът също е за Русия, благодарение на Евгения Седова, завършила с три пропуска на близо 40 секунди пред Йорданова, която бе единствената ни представителка в този старт.

По-рано през деня в същата дисциплина при мъжете Красимир Анев се нареди пети. Сребърният медалист от 20-те километра направи 5 грешки в стрелбата и това го лиши от нов подиум. Анев финишира на 1.39.6 минути от шампиона Сергей Семенов (Украйна), среброто също е Украйна чрез Артьом Прима, а бронзът остана за руснака Евгени Гараничев. Другият наш представител Владимир Илиев записа 6 грешни изстрела и остана 16-ти.

Надпреварата в биатлона продължава в петък от 10:00 българско време със смесената щафета, където България ще има квартет в състав: Владимир Илиев, Красимир Анев, Силвия Георгиева и Емилия Йорданова.