. бг ски новини : България с трети медал на Универсиадата в Турция - 04 Февруари 2011 - 12:27

ЗИМНА УНИВЕРСИАДА. България спечели трети медал на продължаващите в турския зимен център Ерзурум Световни студентски игри. Четиримата ни представители в смесената щафета на биатлона се наредиха трети след съставите на Украйна и Русия. Нашите в състав Емилия Йорданова, Силвия Георгиева, Владимир Илиев и Красимир Анев финишираха за 1.28.46.4 ч. и така останаха на близо 4 минути от шампионите от Украйна. Първите два поста нашите преминаха съответно четвърта и пета, след това Илиев и Анев изтеглиха тима ни напред и го доведоха до бронза, като от среброто ни отдели приблизително минута. След нашите останаха традиционно силни в биатлона държави като Швеция, Чехия, Канада и Белурус.

Утре програмата на биатлона завърша с масовите стартове – 15 км за мъже и 12.5 км за жени.

В първия манш от провеждащия се в момента гигантски слалом за мъже стартиралият с номер 82 Борислав Банков завърши на 90-о място.

Три дни преди края на Игрите България е на 18-о място във временното класиране по нации с три медала. И трите ни отличия са от биатлона – сребро на Краси Анев на 20 км, плюс бронзовите на Емилия Йорданова в спринта и днешния на щафетата.