. бг ски новини : Краси Анев втори на Европейската купа по биатлон в Банско, отново руски триумф при дамите - 12 Февруари 2011 - 14:04

БИАТЛОН. Най-силният български биатлонист Красимир Анев записа пореден успех този сезон, завършвайки втори в спринта част от седмия кръг от Европейската купа по биатлон, който се провежда в Банско. Родният състезател не направи нито един пропуск в двете си стрелби и изостана с 7,3 секунди от победителя Евгени Устюгов (Русия), който направи една грешка днес.

Олимпийският шампион от Ванкувър ’10 печели втора поредна победа след триумфа си вчера на Бъндеришка поляна. Третото място на подиума бе заето от украинеца Олег Колодичук, който също се оказа безгрешен на огневия рубеж.

Владимир Илиев е осми с две грешки 1:12.5 от победителя, а 11-а позиция на Иван Златев направи деня за българския ден още по-силен.

Пламен Димитров
NovSport.com
12 февруари 2011 11:27

Отново руски триумф при дамите в Банско

Последният старт от седмия кръг на Европейската купа по биатлон в Банско отново се оказа силен за представителките на Русия. Спринтът на 7,5км бе спечелен от Анна Сорокина, която допусна две грешки в своята стрелба, но се възползва от ниския стандарт на огневия рубеж в състезанието, за да си осигури своята първа победа в старт от Европейската купа.

Голямата звезда на надпреварата, Ана Богали-Титовец (Русия) се нареди втора след четири пропуска и изоставане от 10,7 секунди. Олимпийската шампионка от Торино ’06 и Ванкувър ’10 изпревари с 36 секунди третата в крайното класиране Анастасия Токарьова (Русия), която направи три грешки.

Четвъртата от Световното първенство за девойки в Нове Место Десислава Стоянова се представи най-добре от българския тим. Младата биатлонистка от Берковица е девета с три пропуска на 03:14.2 от победителката. Звездата на женския ни тим Емилия Йорданова не стартира днес заради заболяване.

12 февруари 2011 14:02