. бг алпийски ски новини : Мария Киркова 51-ва в първия манш на гигантския слалом на Световното първенство в Гармиш - 17 Февруари 2011 - 14:20
Гого Георгиев и Никола Чонгаров с добър резултат след първия манш на квалификацията за утрешния гигантски слалом на мъжете

СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО (SKI.BG) -- Българската национална състезателка по ски Мария Киркова откри участието си на Световното първенство в Гармиш-Партенкирхен с 51-во място в първия манш. Мария остана на +6.65 сек. от лидерката след първия манш Тина Мазе от Словения, която се спусна първа по трасето и спря хронометъра на 1:07.05 мин. - останало непреодолимо за всичките й конкурентки.

По правилник във втория манш ще участват най-добрите 60 от първия, като първите 30 от тях ще стартират в обратен ред.

Същевременно двамата български представители при мъжете Никола Чонгаров и Георги Георгиев-Гого, успешно вървят към участие в гигантския слалом утре, след като след първия манш в днешната квалификация са съответно 7-ми и 8-ми, на +0.44 сек и +0.83 сек в манша Оливер Жено от Монако (1:06.26 мин). Освен 50-те състезатели, които директно влизат в състезанието благодарение на точките си в Световната купа, още 50 скиори имат право да участват - първите 25 от квалификацията и още 25 от останалите, но с клаузата - само по един представител от нация. Тъй като Гого и Никола имат много шансове да останат сред първите 25 в квалификацията, утре най-вероятно и двамата ще карат в състезанието.