. БФСки новини : Утре започва второто Градско първенство на столичните училища по ски и сноуборд за купа Витоша - 10 Март 2011 - 12:21

На 11-ти и 12-ти март 2011 г. от 10:00 ч. на писта Витошко лале ще се проведе второто издание на подновеното Градско първенство по ски гигантски слалом и сноуборд за ученици от 1-ви до 12-ти клас на столичните училища, под егидата на кмета на гр. София г-жа Йорданка Фандъкова.

Състезанието е организирано от Столична община - дирекция „Превенция, интеграция, спорт и туризъм”, „Витоша ски” АД , БФСки и Max Sport.

РЕГЛАМЕНТ И ГРАФИК НА СЪСТЕЗАНИЕТО

Всички участници от 14 възрастови групи ще се състезват в ски и сноуборд гигантски слалом за купа „Витоша”. Най-добрите ще се представят в паралелен слалом по ски и сноуборд за купата на Столична община и Българска федерация по ски.

ПРОГРАМА

11 март 2011 /петък/
09.30 ч. – Гигантски слалом за възрастови групи от 1 до 6 група;
14:00 ч. – награждаване – начална станция – писта „Витошко лале”.

12 март 2011 /събота/
09.30 ч. - Гигантски слалом и сноуборд за възрастови групи от 7 до 10–та;
от 14.00 ч. - паралелен слалом за финалистите по ски и сноуборд от всички възрастови групи;
14:30 ч. – награждаване – начална станция – писта „Витошко лале”.

4 група - момчета 10 – 12 клас /родени 1994 –1992/

Всяко училище има право на участие с отбор до 14 души, разпределени във възрастовите групи. Задължително е представителство на момичета и момчета в общия училищен отбор.

КЛАСИРАНЕ И НАГРАДИ

Столично първенство по ски и сноуборд - индивидуално класиране.
Награди: от 1 до 6 място - грамоти; от 1 до 3 място - медали. Градските шампиони в отделните възрастови групи ще бъдат наградени с купа „Витоша”.
Всички участници и ръководители ще получат предметни награди и безплатна лифт карта за дните на състезанието.
Паралелен слалом за купата на Столична община и Българска федерация по ски – индивидуално класиране. Победителят се награждава с купа и предметна награда; класиралите се на 2, 3, 4 – с предметни награди.

Допълнителна информация и Правила за провеждане на състезанието вижте тук.