. бг сноуборд новини : Алекс Жекова 4-та в класирането за Световната купа по снобордкрос - 18 Март 2011 - 21:18
Българката остана 11-та във Валмаленко

СНОУБОРД СВЕТОВНА КУПА. Чаровната звезда на българския сноуборд Александра Жекова завърши 11-та в старта за Световната купа в Валмаленко, Италия и получи 240 точки. Така българската състезателка събра актив от общо 2200 точки и слезе с едно място в общото класиране за Малката световна купа по сноубордкрос.

Lindsey Jacobellis (USA) competes in her quarter final at the Snowboard Cross race in Valmalenco, Italy, March 18, 2011, photo: FIS / Oliver Craus

Състезанието беше спечелено от звездата на този спорт Линдзи Джакобелис (САЩ), която получи 1000 точки. Втора и трета станаха Ева Самкова (Чехия) и Дебора Антонио (Франция). Лидерката за Малката световна купа Доминик Малтаи (Канада) остана четвърта.

С успеха си американката Джакобелис се изкачи до второто място в генералното класиране за сноуборкроса (2450 т.), избутвайки Жекова на четвъртото място. Първа е канадката Доминик Малтаи (4300 т.), а трета - французойката Дебора Антонио (2360 т). С еднакъв актив с Жекова (2200 точки) е и канадката Маел Рикер, която не участва в последните два бордеркроса за Световната купа.

Приятелят на нашата Александра - Алекс Пулин (Австралия) остана 43-ти при мъжете. Както е известно, австралиецът е настоящият световен шампион в тази дисциплина.

До края на сезона остават още два старта в дисциплината сноубордкрос, който ще се състоят на 24-ти и 25-ти март 2011 г. по време на финалите в Ароза, Швейцария.