. бг сноуборд новини : Връчиха трофея за победител в Европейската купа на Марио Беньо - 05 Април 2011 - 20:26
Националите оставиха добри впечатления на Световното по сноуборд за юноши

СНОУБОРД СВОБОДЕН СТИЛ. Победителят в тазгодишното издание на Европейската купа по слоупстайл Марио Беньо получи трофея си за първо място в генералното класиране. Това се случи на специална церемония в центъра на италианския курорт Киеза ин Валмаленко, където се проведе Световното първенство по сноуборд за юноши и девойки.

Марио Беньо, носител на Европейската купа в сноуборд слоупстайла, фотография BG Snowboard Team

В отсъствието на втория в класирането Лозьо Димитров, неговият медал беше връчен на завършилият на 5-то място в класирането за трофея български национал Георги Георгиев – Черния. На трето място завърши Виктор Жигети от Унгария.

Подиума за Европейската купа, фотография BG Snowboard Team

Световното първенство събра най-добрите райдъри от цял свят на възраст между 15 и 20 г. в сноубордкроса, паралелните дисциплини и свободния стил. В отсъствието на водещите ни състезатели в кроса Алекс Иванов и Ирен Машова, българският  отбор бе представен от двама фрийстайлъри – Георги Михайлов „Геша” (15г.) и Георги Георгиев „Черния” (17г.).

Концентрация преди старта, фотография BG Snowboard Team

Въпреки първото им участие на състезание от толкова високо ниво, двамата дадоха всичко от себе си и оставиха отлични впечатления особено в слоупстайла. Черния разцепи с отлични джиб трикове и перфектно залепена серия, която му отреди 45-то място в класирането. Геша имаше малшанса да счупи дъската си на тренировка. Това не му позволи да успее да залепи най-силния си трик – бексайд 900 и той остана на 49-то място от 69 стартирали. В пайпа Геша се класира 55-ти.

Черния на първия рейл в слоупстайла, фотография BG Snowboard Team

Геша и пайпа във Валмаленко, фотография BG Snowboard Team

Състезанията във Валмаленко бяха изгледани и от управителя на фън парк „Осогово” Явор Спиридонов, който подържа тясно сътрудничество с няколко италиански курорта.