. бг сноуборд новини : Александра Жекова спечели 10-та национална титла по сноуборд - 15 Април 2011 - 16:34

Водачката в световната ранглиста на дисциплината сноубордкрос Александра Жекова (Блейд) спечели днес 10-ата си титла от държавните първенства. Националката триумфира в коронната си дисциплина сноубордкрос на шампионата проведен в новооткрития Фън Парк в Боровец. След Жекова се наредиха съотборничките й Виктория Халеба и Христина Николова. При мъжете пръв в сноубордкроса е Даниел Москов (Бороборд), пред Ангел Лилов (Блейд) и Димитър Чокоев (Блейд). В дисциплината скикрос пръв е Николай Найденов (Ледени ангели). Среброто остана за Мартин Райншмид (Атийм), а бронза за Калин Керин (Ледени ангели).

Националните шампиони в бордекроса Александра Жекова и Даниел Москов със своите купи, фотография © SKI.BG

Спечелената днес от Жекова титла е 5-а за нея на сноубордкрос. Освен това тя е печелила през годините златните медали и в дисциплините Паралелен гигантски слалом (3 пъти) и Паралелен слалом (2 пъти). На старт днес застанаха 50 състезатели от 9 клуба. Утре първенството продължава с дисциплината Биг Еър. Организатори на шампионата са Българска федерация по ски и „Бороспорт” АД.

ОЧАКВАЙТЕ ТУК ОЩЕ ПОДРОБНОСТИ ЗА БОРДЕРКРОСА И ЗА ПРОВЕЛИЯ СЕ НА СЪЩОТО ТРАСЕ СКИ-КРОС, КАКТО И УНИКАЛНИ ФОТОГРАФИИ НА SKI.BG ОТ ДНЕШНИЯ ДЕН В БОРОВЕЦ!!!