. бг сноуборд новини : Купа "Mary Jane" в Пампорово - 06 Февруари 2005 - 21:04

СНОУБОРД, 06.02.2005г. Теодора Пенчева поведе класирането за Mary Jane Open Cup. Михаил Кръшняк от клуб "Орион" и Теодора Пенчева от Национална спортна академия спечелиха I кръг от надпреварата по сноуборд за купа Mаry Jane. Те заеха първите места в дисциплината паралелен гигантски слалом, като преодоляха конкуренцията съответно на 22-ма мъже и 10 жени. Атанас Петров се класира втори при мъжете, като изостана на 0,58 сек от победителя. В надпреварата за третото място Станислав Вангелов се наложи над Александър Георгов с разлика във времената от 0,49 секунди.
При жените Теодора Пенчева изпревари с 0,7 сек във финала Александра Жекова. Бронзов медал взе фаворитката Мария Димова, с преднина от 1,0 сек пред Райна Кирова.
Първото място носи 50 точки за Mary Jane Open Cup, а второ и трето - съответно 40 и 30. Следващият старт от престижната надпревара ще се проведе на 2 март на писта "3-ти плац" в Боровец и ще предостави на най-запалените фенове на екстремния зимен спорт изключително нощно шоу в дисциплините паралелен слалом и Биг Еър. Предвидена е и още една атракция в свободния стил - демонстрации Рейл сешън, извън състезателната програма.
Освен най-добрите български сноубордисти, в Боровец ще се изявят трима от най-известните професионални състезатели: Гиги Руф - сноубордист № 1 за 2002 г., и неговите колеги от Burton World Team -  Сами Алибабич и Марко Грилч. Гостите ще изпълнят демонстрации в дисциплината Биг Еър, без да се намесват в борбата за разпределение на наградите.
Наградният фонд на Mary Jane Open Cup е 10 000 лева. Победителят във веригата в дисциплината Биг Еър ще получи правото на участие в "Burton European Open 2006" - едно от водещите събития в световния сноуборд.