. спорт : Дори проливният дъжд не успя да отмени байктраял състезанието във Варна - 04 Юли 2011 - 16:13

БАЙКТРАЯЛ (SKI.BG) -- На 3-ти юли 2011 г. Морската градина на Варна се превърна в сцена за байтраял демонстрациите и състезанието, организирани от Велоклуб "Устрем", Младежки фестивал "FunCity" и Спортен клуб "Байктраял София".

Дори целодневният проливен дъжд не изгони най-най-запалените фенове на тази изключително трудна байк дисциплина да се включат в битката за призовете или просто да присъстват и да се полюбуват на зрелищните изпълнения на състезателите.

Съревнованието се проведе на две от общо трите подготвени трасета. На първо място завърши Симеон Предов, 2-ри остана Стамен Димитров, а 3-ти - Панос Мовсесян.

"Това беше едно от най-запомнящите се състезания предвид поройните дъждове, които се изляха, и хъса на момчетата да покарат въпреки всичко. За съжаление голяма част от участниците се поуплашиха от дъжда и се разотидоха. Организацията беше перфектна и благодаря на Здравко Василев за огромната подкрепа" - коментира победителят Симеон Предов от Спортен клуб "Байктраял София", който е и един от основните инициатори на байктраял турнира.

Следете новините на SKI.BG, за да научите навреме за следващите байктраял прояви в България.