. бг ски скок новини : Зографски остана 37-ми на Гран При във Висла - 17 Юли 2011 - 17:35

СКИ СКОК (SKI.BG) -- Българският национален състезател и настоящ световен шампион за младежи Владимир Зографски (СК Самоков) приключи участието си в първия кръг от лятното Гран При първенство по ски скок на ФИС, който се провежда днес на голямата шанца в полския град Висла. След като вчера преодоля квалификацията за състезанието с лекота, днес Влади не успя да покаже изцяло това, на което е способен, и със скок от 108.0 метра и актив от 86.1 точки остана извън 30-те атлети с право на втори финален опит. Така надпреварата за Зографски в този първи кръг на шампионата приключи с 37-мо място в крайното класиране.

Владимир Зографски, лятно Гран При на ФИС във Висла 2011, квалификация, фотография © Anna Szczepankiewicz / Skijumping.pl

Лидер след първия скок е руснакът Павел Каренин със скок от 128.5 метра и актив от 119.1 точки, а зад него са словенецът Роберт Кранец със 132.0-метров скок (но с 116.9 точки заради по-лошо изпълнение и по-силен насрещен вятър) и германецът Северин Фрюнд със 128.0 метра и 116.7 точки. Звездите на австрийците Грегор Шлиренцауер и Томас Моргенщерн са съответно 7-ми и 8-ми със скокове от 121.5 и 119.5 метра. Предстои вторият скок, който ще реши победителите!

Освен 18-годишния Зографски, до финалния втори скок този път не достигнаха още редица добре известни имена като Нориаки Касай, Бьор Ейнар Роморен, Анси Куйвуранта, Максимилиан Мехнер и Паскал Бодмер. Въпреки днешния неуспех, българският талант в ски скока Владимир Зографски за пореден път заслужава адмирации за участието в лятното Гран При на ФИС наред с най-големите имена в световния ски скок понастоящем. Все пак още е началото на сезона и битката тепърва започва. Настоящият летен сезон започна с цели три седмици по-рано в сръвнение с предходните години.

За финал с радост отбелязваме, че точно преди 3 дни - на 14-ти юли, българската звезда в ски скока Владимир Зографски навърши 18 години! Честит Рожден Ден, Влади! Пожелаваме ти скоро още по-големи състезателни успехи до върха на световната сцена! Тук и вие можете да оставите своето пожелание на Влади Зографски...

Следете СВЕТОВНИТЕ СКИ НОВИНИ на SKI.BG, за да научите първи кой ще стане победител в днешното състезание!

17 юли 2011 г., 17:35 ч.