. спорт : Яростни финали на националното първенство по плажен волейбол M-Tel Beach Masters във Варна - 24 Юли 2011 - 20:35
Невен Нешев и Валентин Димов са сигурни участници в предстоящия международен турнир

ПЛАЖЕН ВОЛЕЙБОЛ. Яростни финали на Националното първенство по плажен волейбол M-Tel Beach Masters взривиха трибуните на южния плаж във Варна. Полуфиналите и финалите при мъжете, както и финалите при жените са доказателство за страхотната форма на българските състезатели по плажен волейбол в разгара на сезона. Пет тай-брека белязаха финалния ден на M-Tel Beach Masters във Варна.

Финал жени

Голямата награда „уайлд кард“ за участие в международния турнир CEV Beach Volleyball Challenger presented by M-Tel във Варна грабна отборът от Кърджали Невен Нешев и Валентин Димов. След много тежък мач срещу домакините Борис Янков и Милен Стоянов те заеха първото място при резултат 2:1 (-19;11;13).

Финал мъже

Милен Стоянов

Любомир Стойков и Евгени Петков заслужено заеха третото място на стълбичката за награждаване. С ограмната подкрепа на публиката, варненската двойка се наложи над Николай Колев и съотборника му Андрей Николов с резултат 1:2 (19;-18;4).

Поставените под номер четири в основната схема Виктория Викторова и Славина Колева изненадаха всички с добрата си подготовка и ловкост на корта и поставиха под сериозно изпитание Ася Динова и Светла Ангелова.

Славина Колева

Въпреки това, след три ожесточени гейма, благодарение на добрата си физическа подготовка и най-вече здрава психика Ася и Светла се наложиха над противничките си с 2:1 (19;-19;12). Трето място в крайното класиране заеха Дияна Малинова и Диана Филипова.