. бг ски бягане новини : Антония Григорова с победа в състезанието по ориентиране за купа `Кракра Пернишки` - 10 Август 2011 - 09:49
Благоевградските ориентировачи наложиха хегемония във всички възрасти, вземайки общо 18 медала

ОРИЕНТИРАНЕ. Състезателите на СКОБ “Младост” /Благоевград/ спечелиха по убедителен начин традиционния турнир по ориентиране за купа “Кракра Пернишки” в Перник. Благоевградчани останаха верни на сентенцията “Бий, за да те уважават” и заслужиха трофея с двойно повече точки от втория в крайното отборно класиране “Рила” /София/. Трети остана тимът на “Руен 92” /Кюстендил/.

“Младост” наложи хегемония във всички възрасти, с което за пореден път защити реномето си на един от водещите клубове в България. Много радост на треньорите и родителите си донесоха най-малките ориентировачи до 10 г., които бягаха извън официаното подреждане. Най-бързи по трасето бяха благоевградските надежди Кристиян Нинов и Симеон Романов.

Златни медали от по-големите им съотборници грабнаха Анастасия Войнишка /до 12 г./, Виктория Янакиева /14 г./, Владимир Войнов /14 г./, Димитър Димитров /мъже елит/, Живка Франгова /50 г./ и Маруся Данаилова /55 г./. Сребро взеха Антоана Бакалова /12 г./, дъщеря на популярния благоевградчанин Петър Бакалов-Пепи Магията, Мартин Манов /12 г./, Оливия Чолакова /16 г./, Юлия Кайнакчиева /40 г./ и Борислав Капсъзов /35 г./, а с бронз се обкичиха Виолета Георгиева /12 г./, Валентин Иванов /12 г./ и Велко Сердаров /45 г./.

Много интересна беше надпреварата при жени елит, където се наложи възпитаничката на ЮЗУ “Н. Рилски” и националка по ски бягане Антония Григорова /"Александър Логистикс"/. На броени секунди след нея финишираха Лилиана Гоцева от “Младост” и майка й Людмила Гоцева, която все още не се дава на по-младите и продължава да им дава отличен пример за спортно дълголетие. В турнира участваха близо 200 състезатели от 15 български клуба.