. OUTDOOR : Велорали ще покори за 8-ми път Черни връх тази събота - 28 Септември 2011 - 19:29

МАУНТИЙНБАЙК (SKI.BG) -- Осмото издание на "Велорали DRAG Черни връх" ще се проведе на 1-ви октомври 2011 г. (събота). Състезанието по планинско колоездене в дисциплината крос-кънтри е по 42-километрово трасе с обща денивелация от 3300 метра.

Стартът ще бъде даден в 9:30 ч. на площад "Боянско ханче", като след това велосипедистите ще трябва да преминат последователно в изкачване през Златните мостове, Момина скала до Черни връх, след което да се спуснат през хижа Кумата, Момина скала и накрая да финишират обратно в Бояна.

Класирането е индивидуално и отборно по време. При отборите се допуска до 2 минути разлика във времената на всяка контрола,като при не спазване на това изискване резултатите на състезателите се зачитат само в индивидуалното класиране. Ще се наградят и най-добрият катерач и респективно спускач. Награден фонд 1500 лв. под формата на ваучери за продукти в магазините на Веломания и останалите партньори на проявата.

Декларация за участие може да изтеглите от официалния уебсайт на състезанието или да попълните на място преди старта. Застраховането е задължително и ще може да се извършва и на място.

Краен срок за подаване на заявки и заплащане на таксата за участие е 30.9.2011 г. до 12:00 часа.

Повече подробности, наредба и подробна карта на трасето можете да намерите на официалния уебсайт на състезанието www.velorali.com