. спорт : Голяма победа за отбора на Drag Bluebird - 08 Ноември 2011 - 10:51
Злато и сребро в спринта на Световната купа на писта за украинките с Drag Bluebird

БАЙКИНГ. Само две седмици след като стана Европейска шампионка в същата дисциплина, Любов Шулика взе златния медал в спринта в първия от стартовете за Световната купа по велосипедизъм на писта в Астана, Казакстан. В отборната надпревара тя и Олена Цос заеха второто място.

Победната обиколка на украйнката Любов Шулика (с велосипед Drag Bluebird) след победата във финала над световната шампионка Анна Миърс (Австралия)

СК на писта: Злато и сребро в спринта за украинките с „Драг”

Украинските състезателки на писта спечелиха със своите български велосипеди „Драг” златен и сребърен медал в спринта на 1. кръг за Световната купа /СК/ в Астана, Казахстан.

Любов Шулика е първа индивидуално, а с Алена Цьос финишираха втори в отборната надпревара.
Само преди две седмици 23-годишната Шулика стана европейска шампионка в тази дисциплина на първенството в Холандия, а сега взе първите си точки от веригата стартове за СК по подобен убедителен начин, като изпревари в директния спор за златото действащата световна шампионка и олимпийска вицешампионка Анна Миърс /Австралия/.

На квалификаците Люба бе с второ време - след Олга Панарина /Беларус/; на четвъртфинала се наложи над германката Кристина Фогел, на полуфинала надбяга литовката Симона Крупецкайте, a на финала се справи безапелационно с Миърс и в двете бягания.

„Мечтаех за такъв финал за СК – срещу световната шампионка Анна Миърс. Мечтаех да спечеля такъв финал”, каза щастливата Люба след победата.

Бронза взе Панарина, изпреварила на малкия финал Крупецкайте.Алена Цьос се класира 24-а.

В отборния спринт украинското дуо /Шулика-Цьос/ отново допусна пред себе си само един тим, както стана и на европейското първенство. Този път пред тях са австралийките, а на трето място е Германия.

След три от шестте изпитания от сборната дисциплина омниум Светлана Галюк /също с „Драг”/ заема 10-а позиция. Начело във временното класиране е рускинята Евегния Романюта.

В отборното преследване Украйна /Светлана Галюк, Леся Калитовска и Анна Нагирна/ е на девето място. Първо е триото на Холандия.

5/11/2011 19:27:32

СК на писта: Любов Шулика с „Драг” – 4-та на кейрин

След като вчера стана първа в спринта, европейската шампионка Любов Шулика /Украйна/ се класира с българския си велосипед „Драг” 4-та на кейрин в 1. кръг за Световната купа на писта в Астана.

Това бе третият финал на Люба тук – тя има и сребро от отборния спринт.
Сега, в заключителното бягане на кейрин, се наложи французойката Клара Санчес, следвана от Кристина Фогел /Гер/ и Екатерина Гниденко /Русия/.

Другата украинка в дисциплината - Алена Цьос, не стигна до най-добрите 16.

Съотборничката им Светлана Галюк /също с „Драг”/ пък завърши шеста на велосипедния многобой – омниум, с 50 точки, колкото има и класиралата се пета - холандката Кирстен Вилд.

Победителка е рускинята Евгения Романюта с 26 т.

В последните 3 дисциплини /от общо 6/ Галюк се класира трета на скрач, четвърта в преследването на 3000 и 11 - на 500 м.