. бг ски новини : Ски състезание за журналисти - 15 Март 2005 - 23:34
Миляна Велева и Пламен Вълков са най-добрите скиори сред журналистите

Пампорово.17:31 12.03.2005г. Миляна Велева от телевизия “Ринг” и Пламен Вълков от вестник “7 дни спорт” са най-добрите скиори сред журналистите, научи репортер на Агенция Фокус. Двамата се представиха най-добре на гигантския слалом за журналисти и финансисти от ски-състезанието “Пампорово 2005”. Надпреварата, която се организира за втора година поред, се проведе днес на “Черната писта” пред хижа “Студенец” в Пампорово. Състезанието премина при отлични метеорологични условия – слънчево и не много студено време.
Голямата атракция днес беше председателят на Надзорния съвет на “СИБанк” Цветелина Бориславова. Приятелката на главния секретар на МВР ген.-лейт. Бойко Борисов се спусна първа по трасето и откри надпреварата.
Миляна Велева е първа в общото класиране на журналистите и финансистите, докато Пламен Вълков е на второ място в смесеното подреждане. Миляна Велева даде и най-добро време от всички жени, които участваха в състезанието днес в категорията до 45 години. В надпреварата до 55 години първа и в генералното класиране, и при журналистките, е Надежда Чипева от вестник “Дневник”.
При мъжете най-добро време от всички даде Христо Бабев от Търговска банка “Алианц България”. Той е победител и в категорията до 45 години. Втори резултат даде Пламен Вълков от “7 дни спорт”. При мъжете над 55 години победител е Димитър Арнаудов от банка “Хеброс”. А до 55 – Володя Войски от ЗД “Армеец”. При журналистите до 55 години първото място зае Васил Михайлов от БНТ.
Организаторите на шоу-състезанието - “СИБанк”, “Росиньол”, “Нестле” – България, “Аляска”, TBI България АД и “Пампорово” АД се погрижиха за наградите на победителите. За всички скиори и фенове имаше безплатно горещо нескафе “3 в 1” през цялото време на надпреварата, която продължи малко повече от 4 часа.
Всички медалисти от днешното състезание ще участват тази вечер от 19,00 часа в предаването “Вижте кой” по “Канал 1” на БНТ на Евгения Атанасова. Телевизионната водеща също се включи в ски-надпреварата на Пампорово.