. бг ски бягане новини : Веселин Цинзов и Антония Григорова-Бургова участваха в първия старт за Световната купа в Норвегия - 19 Ноември 2011 - 17:36

СКИ БЯГАНЕ СВЕТОВНА КУПА (SKI.BG) -- Българските национални състезатели по ски бягане Веселин Цинзов и Антония Григорова-Бургова взеха участие в изключително успорваното първо за сезона състезание за Световнта купа, което се проведе днес в Сюсйоен, Норвегия. Първоначално стартът трябваше да се проведе в друг норвежки зимен център - Бейтостьолен, но беше преместено на север в Сюсйоен заради липсата на сняг и необичайно топлото време за сезона.

При мъжете на 15 километра свободен стил победител стана шведът Йохан Олсон, с време 32:40,9 минути, а Веселин Цинзов остана на 86-то място от 92-ма завършили атлети. Времето на българина беше с +3:36,7 минути по-слабо от това на Олсон.

При дамите на 10 километра свободен стил Антония Григорова завърши на 71-вото последно място, а победителка с време 24:22,3 минути стана уникалната норвежка скиорка Марит Бьорген. Григорова финишира с изоставане от лидерката +4:34,2 минути.

Утре в Сюсйоен предстоят състезанията за Световната купа по ски бягане в дисциплината щафета, където обаче няма да има българско участие.