. бг ски новини : Ски състезание за ветерани в Пампорово - 21 Март 2005 - 11:19

Александров и Гьонов с трети места

Врачанските състезатели Александър Александров и Цветан Гьонов спечелиха бронзови медали от 27-ото държавно индивидуално и отборно първенство по ски за ветерани в Боровец. Общо 238 скиори от цялата страна взеха участие.

Врачанинът Александър Александров, който се състезаваше за АЕЦ "Козлодуй", е трети на гигантски слалом във възрастова група 35-40 години, като успя да изпревари световния юношески шампион Стефан Шаламанов, а времето на нашия скиор е 35.85 секунди. Шампион е Любомир Попов, следван от Юри Георгиев.

Цветан Гьонов от Враца се нареди на престижното трето място при 41- 45-годишните в същата дисциплина. Времето на Гьонов е 38.95 секунди.

Най-възрастният участник на шампионата беше 84-годишният Никола Банчовски от Враца, който се класира четвърти на ски-бягане.

10-те скиори от Враца бяха водени от заместник-кмета Вълчко Марински.

в-к Шанс експрес, Враца, 15.03.2005

Скиор-ветеран от Мездра изпревари 78 елитни състезатели

Известният ски-учител и ветеран на алпийските дисциплини Стефан Александров от Мездра се представи отлично в Държавното първенство за ветерани в гигантския слалом, което се проведе в курорта Пампорово. Той зае единадесето място в групата за състезатели между 64 и 69 години. Стефан Александров изпревари шест спортисти от елитния клуб "Рилски спортист", двама на "Славия" (СФ) и представителя на София-град. Личният резултат на състезателя от Мездра е по-добър от този на 78 състезатели от всички възрастови групи.

Това е най-голямото състезание провеждано от години в което участва целия бивш спортен елит с 237-ма участници -182 мъже и 55 жени.