. бг алпийски ски новини : Георги Георгиев-Гого 74-ти във втората тренировка за спускането във Вал Гардена - 15 Декември 2011 - 16:04

АЛПИЙСКИ СКИ (SKI.BG) -- Българският национал по ски Георги Георгиев-Гого завърши на 74-то място в приключилата преди броени минути втора и последна тренировка по спускане преди започващите утре стартове за Световната купа в италианския зимен център Вал Гардена-Грьоден.

Най-бърз в тренировката на пистата Саслонг за втори пореден ден беше шведът Ханс Олсон, когото днес никои не успя дори да доближи. Олсон финишира с време 1:57,48 мин., оставяйки на цели +1,22 сек зад себе си австриеца Клаус Крьол и на +1,76 сек. третия в класирането - Тобиас Щехерт от Германия.

Стартиралият със 77-ми номер Георги Георгиев постепенно натрупа сериозна разлика спрямо лидера, като на първата междинна контрола изоставаше с +1,76 сек (96.7км/ч), на втората +2,54 сек (95.4км/ч), на третата +6,28 сек, на четвъртата +7,59 сек и на петата +9,16 сек (89.2км/ч). Гого финишира с време 2:08,76 мин., на +11,28 сек от Олсон, което го изпрати на предпоследното 74-то място в подреждането.

Утре от 13:15 ч българско време във Вал Гардена е състезанието в дисциплината Супер-Г, където се надяваме на по-добро класиране от страна на лидера на националния ни отбор по ски, а вдруги ден по същотото време започва спускането. Състезанията ще бъдат предавани пряко по БНТ, Евроспорт и сателитния RaiSport.