. бг сноуборд новини : Сани Жекова с бронзов медал от Откритото първенство на Германия - 04 Април 2005 - 12:33
отложиха Световното юношеско първенство в Швейцария

Бертесгаден, 1-2 април 2005г. За първоаприлска шега взеха повечето отбори новината, че Световното юношеско първенство в Ароса (Швейцария) се отменя. Канадци, холандци, американци и др. си дадоха среща в германския топ курорт Бертесгаден, за да подготвят отборите си за най-големия младежки форум. Новината за отмяната на състезанията, поднесена им лично от Виктор Жеков, обаче охлади ентусиазма им. Всички те се чудеха, как е възможно отборите да бъдат уведомени в последния момент, след като някои от тях дори прелетяха Атлантика, в преследване на класирания, които да оправдаят усилията на треньори и състезатели през целия сезон.
В резултат на това недоразумение на Открития национален шампионат на Германия в Бертесгаден се събра целият световен младежки елит в паралелните дисциплини и бордъркроса.
Александра Жекова започна много убедително квалификациите в бордъркроса, като завърши първата квалификация с най-добро време от жените на стръмната писта Росфелд.  С внимателно каране и 6-то време от втория манш, Сани се класира с лекота във финалите. Тя успя да спечели всичките си серии до големия финал, където срещна три представителки на домакините. Победителка стана Anna-Lena Zuck, а за Сани остана бронзовият медал.
Един ден по-рано се проведе и паралелния гигантски слалом. Недоглеждане от страна на постовите съдии, пропуснали да маркират едно влизане на състезателка в противниковото трасе, отреди 7-мо място в квалификациите за Александра. Така тя се изправи на четвъртфинал срещу холандката Marieke Sauerbreij. Регламентът предвиждаше елиминации по схемата Knock-out (един манш) и грешка на Сани и коства отпадане. Състезанието спечели Zuzana Vojtechova от Чехия, която победи на финала Marieke Sauerbreij, а Сани остана седма.
Юношите ни Захари Згуров и Симеон Иванов се класираха съответно 39-ти и 41-ви на PGS-а, от 70 стартирали. На бордъркроса Захари е 31-ви, а Мони не завърши. Рубен Ганев взе участие в Big Air-а в Бишовсвизен, но лошо падане в квалификацията и контузия на ръката го извадиха от надпреварата.