. бг ски скок новини : Владимир Зографски преодоля квалификацията и за второто състезание по ски скок в Енгелберг - 18 Декември 2011 - 14:02

СКИ СКОК (SKI.BG) -- С 29-то място българският талант Владимир Зографски преодоля квалификациите за второто състезание за Световната купа по ски скок на голямата шанца в швейцарския зимен център Енгелберг. 18-годишният Зографски даде 30-то постижение, след като преодоля 121,0 метра и събра 107,8 точки, но в последствие излезе с позиция напред заради дисквалификацията на италианеца Андреа Мораци. Най-добър в квалификациите беше норвежецът Руне Велта със 130,1 точки след най-дългия опит от 133,5 метра.

По правилник за първия скок на надпреварата участват първите 40 от квалификациите, както и десетте атлети в челото на генералното класиране за сезона. Както съобщихме, Зографски завърши 29-ти във вчерашното състезание на голямата шанца в Енгелберг и спечели 2 точки за генералното класиране за Световната купа, в което понастоящем той заема 31-та позиция с 34 точки.

Второто индивидуално състезание за Световната купа по ски скок в Енгелберг започва след броени минути - точно в 14:45 ч. българско време. Следете новините на SKI.BG !