. бг ски скок новини : Зографски остана на 43-то място във второто състезание по ски скок в Енгелберг - 18 Декември 2011 - 15:16

СКИ СКОК. Националният състезател Владимир Зографски се класира на 43-то място в днешния старт за Световната купа по ски скок от голяма шанца в швейцарския зимен курорт Енгелберг.

Владимир Зографски, финален скок в Енгелберг, фото: Tadeusz Mieczynski/skijumping.pl

В квалификациите 18-годишният Владимир Зографски даде 29-то постижение, след като преодоля 121,0 метра и събра 107,8 точки.

Малко по-късно следобед Владимир Зографски скочи в първия кръг от състезането 115,5 метра, за което получи 99,5 точки. С този скок Зографски не успя да попадне сред първите тридесет (оставайки на 43-то място) и така нямаше право право на втори опит.

Победител в днешния ски- скок за Световната купа стана Андреас Кофлер с 264,7 точки (скокове от 136 и 138 метра), следван от Камил Щох - 260,8 точки (скокове от 129 и 137 метра), Андерс Бардал - 260,5 точки (скокове от 131,5 метра и 135 метра).

След 7 от общо 27 старта Андреас Кофлер е начело във временното класиране за световната купа с 508 точки, следван от Андерс Бардал - 390 точки, Грегор Шлиренцауер - 376 точки и др. Владимир Зографски е на 33-то място във временното класиране за световната купа с 34 точки.