. бг сноуборд новини : Иван Ранчев взе и Купа “Пинокио” ! - 07 Април 2005 - 10:55

06.04.2005г. Абетоне (Италия). Малкият голям Иван продължава да мачка наред и в последната си година в детските групи, като спечели престижното международно състезание Купа “Пинокио” в италианския курорт Абетоне. Иван бе най-бърз в паралелния гигантски слалом, в който участваха над 50 момчета от цял свят. Той се наложи с лекота на финала над представител на домакините. Радостта за българския отбор бе двойна след като Радослав Янков стигна до бронза в същата възрастова група, побеждавайки в директния двубой друго момче от Италия. Насроченият за следващия ден бордъркрос бе отменен поради прекалено високите температури.
 Това е трета поредна победа за Иван Ранчев в състезанията за Купа “Пинокио”, но първа в паралелния гигантски слалом. Миналата година Иван спечели сноубордкроса, а в PGS-а бе 5-ти. По-рано този сезон състезателят на клуб “Чамкория” спечели Купа “Тополино” (Италия) и Купа “Парау Рече” (Румъния).
 Най-доброто си представяне за Купа “Пинокио” записа и Милка Байрактарова, която стигна до 5-тото място при момичетата, където стартираха около 30 състезателки.