. бг ски бягане новини : Добри резултати на българските ски бегачи на Европейското първенство за юноши и девойки в Австрия - 20 Декември 2011 - 14:55

СКИ БЯГАНЕ. В събота, 17 декември 2011 г., в австрийския курорт “Сент Улрих ам Пилерзее”, успоредно с Континенталната купа по ски бягане, се проведе Европейското първенство за юноши и девойки до 18 години. Състезанието се организира от  Европейската ски федерация и в бягането участваха представители на 9 страни.

ФИС Континентална купа по ски бягане в Сент Улрих ам Пилерзее, 15км свободен стил с масов страт мъже - в средата с N197 е Веселин Цинзов (България), който завърши 64-ти в тази дисциплина, Фотография: FIS Continental Cup St. Ulrich am Pillersee

Отличен резултат постигна на 10км класически стил 16-годишният български бегач Йордан Чучуганов, който зае 4-то място между 32-мата завършили състезанието млади спортисти. Това съобщи специално за SKI.BG ръководителят на Направление ски бягане към БФСки г-н Петър Панков. В състезанието победи Миха Сименч от Словения, а другият наш представител Георги Радков зае 13-то място.

В масовия старт на 15км на 18-ти декември нашите представители Радков и Чучуганов заеха съответно 13-то и 16-то място, а победата заслужи Петер Кноп от Чехия.

Престижно класиране постигна Йордан Чучуганов и в спринта в свободен стил като се класира за полуфинала, където зае 12-то място след победителя Миха Сименч от Словения.

На Континенталната купа при мъжете в условията на силна конкуренция Веселин Цинзов зае 20-то място на 10км класически стил, оставайки на 1:28мин от победителя Иля Черноусов (Русия), а Иван Бургов се класира на 82-ро място от стартиралите 113 бегачи от 23 страни.

Победителят на 10км класически стил Иля Черноусов (Русия), на заден план с черните якета наблюдават - ръководителят на Направление ски бягане г-н Петър Панков и старши треньорът на българския отбор г-н Пламен Недялков, Фотография: FIS Continental Cup St. Ulrich am Pillersee / mwc2014

Българският национален отбор по ски бягане се завръща у нас на 21 декември 2011 г. и ще продължи подготовката си на Витоша.