. бг сноуборд новини : Сноубордкрос за първи път в България - 17 Април 2005 - 14:05

СНОУБОРДКРОС, 17.04.2005, Банско. СУПЕР ФОТОГАЛЕРИЯ ТУК !!! На 16-17 април на писта "Платото" в ски център Банско се проведе едно от най-атрактивните състезания по сноуборд. Българска федерация ски закри сезона с олимпийската дисциплина сноубордкрос. Двата старта бяха от календара на международната федерация по ски (ФИС), като първият старт беше и Национално първенство на България!

Участие взеха 48 състезатели и 5 състезателки от България, Гърция, Македония, Сърбия и Черна гора и Румъния! В тежките пролетни условия по трасето доминираха Българските състезатели, като и в двата дни при мъжете първи е Боян Гребенчарски (Мотен), който стана и шампион на България в дисциплината, а при жените два пъти победи Александра Жекова (Блейд)!

Победите на Бобо му донесоха 50 фис точки, което му дава право на участие в Световната купа през следващия сезон! Второ и трето място постигна пловдивчанинът Атанас Петров (Ледени Ангели)!

През първия състезателен ден условията бяха отлични, но втория старт се проведе при изключително тежки атмосферни условия! Дъжд, вятър и лека мъгла съпътстваха надпреварата. За съжаление предвидения демонстративен ски-крос не се проведе заради лошото време. Трасето, проектирано от националния треньор Виктор Жеков, напълно отговаряше на изискванията на ФИС. То беше технично и доста бързо, като включваше и разнообразни скокове!

ОЧАКВАЙТЕ ГОЛЯМА ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ СЪСТЕЗАНИЕТО ТУК !!!