. световни ски новини : Дарио Колоня се доближи до трета титла на Тур дьо ски с победа в преследването - 05 Януари 2012 - 17:30
Марит Бьорген излезе начело в Тур дьо ски при дамите след 15км свободен стил от дисциплината преследване с хендикап старт

ТУР ДЬО СКИ. Миналогодишният шампион Дарио Колоня спечели 7-ия етап от турнира по ски бягане "Тур дьо Ски", с което се приближи до трета титла. Швейцарецът спря хронометъра на 1 час 9:25.2 минути, след като измина и 32-километровата дистанция в свободен стил от Кортина до Добиачо, побеждавайки в дисциплината преследване с хендикап старт норвежеца Петер Нортхуг и руснака Александър Леков.

С днешната победа и добавените заради нея 15 бонус секунди Колоня увеличи преднината си в общтото класиране до 1:20 минути преди последните два етапа на тура.

При дамите изключителната норвежка Марит Бьорген спечели четвърто поредно състезание и оглави класирането за "Тур дьо Ски", след като завърши с минималните 2 секунди пред полякинята Юстина Ковалчик след дистанцията 15 километра свободен стил от преследването с хендикап старт.