. бг ски бягане новини : Спринт състезание за купа Кръстана Стоева в с. Стойките - 07 Януари 2012 - 21:26

СКИ БЯГАНЕ (SKI.BG) -- Обилният снеговалеж не попречи на организаторите от с.Стойките да проведат първото състезание по ски бягане за купа "Кръстана Стоева" в памет на прославената в близкото минало ски бегачка, съобщи специално за SKI.BG ръководителят на Направление ски бягане към БФСки г-н Петър Панков.

Почетната стълбичка на победителите във възастова група кадети момичета напълно окупираха представителките на Ски клуб биатлон и ски бягане Стамболово (Ихтиман) - Гергана Велкова, Славея Иванова и Ивелина Димитрова, Фотография © ВЕСЕЛИН ХУБАНОВ

Бедствената ситуация по пътищата в района не позволи на част от заявените отбори да достигнат китното родопско село, дало на родния ски спорт редица изявени скиори в миналото. Местните организатори и любители на ски бягането обаче направиха състезанието да прилича на спортен празник, който беше открит лично от кмета на Община Смолян г-н Николай Мелемов.

Спринтовата дисциплина в класически стил в местността "Потока" в селото беше наблюдавана от местните жители и всички, които бяха успяли да се придвижат до там.

Победителят при ветераните Борислав Душков от СК Родопа (Смолян), Фотография © ВЕСЕЛИН ХУБАНОВ

Комплексната купа "Кръстана Стоева" беше спечелена от Ски клуб по биатлон и ски бягане Стамболово (Ихтиман). Победители в отделните възрастови групи са:

3. Димана Маринова

За купа "Кръстана Стоева" бягаха и ветерани. При мъжете победи Борислав Душков от СК "Родопа" Смолян, а при жените - Веселина Зашева от СК "Ал. Логистикс".

Състезания в другите възрастови групи не се проведоха, тъй като атлетите в тези групи не можаха да стигнат до с. Стойките поради затворените пътища.

Официалните резултати можете да намерите в раздел СКИ БЯГАНЕ > РЕЗУЛТАТИ СЕЗОН 2011/2012.

За съжаление предвиденото по програма за следващия ден съпътстващо състезание - масово ски бягане на 18 км свободен стил по трасето на Балканския ски маратон, беше отменено поради тежките метеорологични условия в региона.

Вечерта в с.Стойките беше представена новоиздадената биографична книга за Кръстана Стоева със заглавие "Родена за победи" и с автор Васил Капушев. Повече за ски бегачката Кръстана Стоева прочетете в раздела SKI.BG > СКИ ИСТОРИЯ.