. бг алпийски ски новини : Гого откри състезанията във Венген, спускайки се с първи стартов номер в супер комбинацията - 13 Януари 2012 - 13:13
Георги Георгиев и Никола Чонгаров заемат съответно 35-то и 41-во място във временното класиране след спускането

АЛПИЙСКИ СКИ (SKI.BG) -- Националите Георги Георгиев и Никола Чонгаров започнаха добре участието си в първата за сезона суперкомбинация от Световната купа по алпийски ски. Те направиха успешно спускане по най-дългата писта в света - Лауберхорн във Венген, Швейцария.

Георгиев имаше първи стартов номер и в крайна сметка се нареди 35-ти във временното подреждане с време 1:55.33 минути. Веднага след него втори по пистата се спусна Боде Милър (САЩ), който успя да се задържи втори във временното класиране. Най-бърз в спускането за суперкомбинация е представителят на домакините Беат Фойц - 1:50.45 мин. Трети преди слалома е Адриен Тео от Франция с 1:51.86 минути. Световният шампион Аксел Лунд Свиндал от Норвегия е 16-ти, а носителят на Световната купа Ивица Костелич (Хърватия) е едва 23-ти след първата дисциплина.

Вторият български участник - Никола Чонгаров, стартира с предпоследен номер, при това със забавяне, тъй като състезателят преди него излетя от трасето и се оплете в предпазните мрежи, поради което организаторите направиха пауза, за да обезопасят пистата. Все пак българинът финишира с време 1:56.89 мин. и заема 41-ва позиция във временното класиране от 45 завършили алпийци.

В 15:00 часа българско време на пистата Майнлихен във Венген започва слаломният манш за суперкомбинацията. БНТ1, Евроспорт и сателитния RaiSport ще предават пряко състезанието.