. бг ски бягане новини : Националите с две 3-ти места от Балканската купа ски бягане в Гърция - 17 Януари 2012 - 14:07

СКИ БЯГАНЕ (SKI.BG) -- На 14-ти и 15-ти януари курортът Пигадия в Гърция беше домакин на Балканска купа по ски бягане в дисциплините спринт в свободен стил и дистанция на 5км за жени и 10км за мъже, също в свободен стил. Участваха състезатели от от Румъния, Сърбия, Босна, Гърция и България.

Българските национални състезатели Веселин Цинзов и Антония Григорова-Бургова се класираха 3-ти и на двата старта, а Иван Бургов остана съответно 7-ми и 6-ти.

От Гърция тримата български атлети, заедно с помощник треньора Йорданка Гювийска, се преместиха директно на лагер в Оберстдорф, Германия. Според плановете им, в края на месец януари те ще участват на стартовете от Германския шампионат в Обервиезентал.

Благодарим на Антония за информацията и фотографиите! Пожелаваме успех на българските национали!