. бг сноуборд новини : Александра Жекова: Красотата на дребните неща ме движи напред - 19 Януари 2012 - 18:27

Може би предчувствие, може би случайност, но в деня, в който Александра Жекова спечели пореден 5-ти сребърен медал в старт за Световната купа по сноуборд, електронната версия на вестник "24 часа" публикува част от интервюто с чаровната националка, което ще бъде отпечатано в новия брой на списание "Всичко за жената".

Александра Жекова - Красотата на дребните неща ме движи напред

Александра Жекова е най-добрата ни сноубордистка. През 2011 г. спечели първата си победа за Световната купа в дисциплината бордъркрос в Швейцария. Има две победи за Световната купа и завърши сезона като № 2 за кристалния глобус. Тя е само на 24. г. На пистата е хладнокръвна и агресивна. В живота е нежна и любвеобилна. Търси предизвикателствата и има ясен план за бъдещето си.

Снежната писта е стихията ти, но се оказа, че си арт настроена?
Винаги съм била арт натура. Аз съм от семейство с традиции и всички по линия на майка ми са хора на изкуството. Майка ми е дизайнер, в момента се занимава с реклама.  Бих искала да остана в спорта по някакъв начин - да бъда спортен мениджър, треньор или пък да се занимавам с приложно изкуство - реклама, мода, кино или телевизия. Не съм решила със сигурност, тъй като ме очакват още поне няколко години в професи-
оналния спорт. Искам да имам сериозна професия и да оставя нещо добро след себе си.

Остава ли ти време за любов?
Разбира се, убедена съм, че любовта е най-важният елемент от човешкото съществуване. Имам потребност да откривам любов и красота във всяко нещо, което правя, за да се получава то добре. Любовта вдъхновява, мотивира, дава крила да мечтаем и да сме по-добри и успешни.

Какво ти предстои тази година?
Първо ще пътувам до Австрия и Швейцария - имам състезания там. След това летя за Щатите, отново за състезание, след това до Канада, после се връщам в Щатите - пак състезание, обратно в Канада - за състезание и в края на февруари се прибирам жива и здрава в България за около седмица. След това тръгваме за финалните четири старта за световната купа в Италия, Испания, Австрия и Франция. След това се явявам на изпити в НСА, където уча спортен мениджмънт, за да си заверя годината и се надявам един месец да си отдъхна пак в някоя екзотична страна. Всичко е планирано. Хубаво е човек да планира. Обичам да съм ангажирана, това прави дните ми по-смислени.

Цялото интервю на Драгомира Иванова четете в новия брой на списание "Всичко за жената"