. бг ски новини : Станимир Беломъжев със сребро в спринта от европейското по ски ориентиране - 22 Февруари 2012 - 14:24
Антония Григорова-Бургова зае 14-то място

СКИ ОРИЕНТИРАНЕ. След  вчерашния успех в смесената  щафета заедно с Антония Григорова-Бургова  днес Станимир Беломъжев спечели сребърния медал в спринта при мъжете. Само 5 секунди не достигнаха на “Тачо” за европейската титла, която стана притежание на финладеца Стафан Тунис. 13-кратния световен шампион Едуард Хренников (Рус) трябваше да се задоволи с бронза, изоставайки на 4 секунди от Станимир.

На  старт застанаха 71 участника при мъжете и 49 при жените, където европейска шампионка стана Жосефин Енгстрьом от Швеция, втора се класира рускинята Полина Малчикова, а трета – Соня Морски (Фин). Антония Григорова-Бургова зае 14 място на минута и четири секунди от победителката.

Утре първенството продължава със средна дистанция.