. бг ски новини : Антония Григорова-Бургова остана на 3 секунди от бронза на ЕП по ски ориентиране - 23 Февруари 2012 - 16:07

СКИ ОРИЕНТИРАНЕ. Продължава успешното представяне на българските ски-ориентировачи в украинския град Суми. Антония Григорова-Бургова остана четвърта на 3 секунди от бронза а победителка е Марте Реенаас (Нор). Втора финишира шампионката от спринта Жосефин Енгстрьом (Шве), а трета е друга шведска състезателка Кайса Ричардсон.

Станимир Беломъжев завърши на 7-ма позиция и седем секунди от бронзовия медал. Личният треньор и баща на Станимир сподели, че лоша шега му е изиграла скъсана ръкохватка на щеката, което не му е позволило да направи страхотно бягане за европейската титла. Едуард Хренников (Рус) стана европейски шампион, второ място спечели Олли-Маркус Тайвайнен (Фин), Ханс Йорген Кваале (Нор) остана на трето място.

Утре състезателите имат почивен ден, в събота са щафетите, а първенството ще завърши с дълга дистанция в неделя.