. бг ски новини : Българските щафети станаха 9-и на европейското по ски-ориентиране - 25 Февруари 2012 - 16:23

СКИ ОРИЕНТИРАНЕ. Българките Стефания Беломъжева-Димитрова, 17-годишната Антоанета Дяксова и Антония Григорова-Бургова се класираха на девето място в класическите трипостови щафети на европейското първенство по ски-ориентиране в Суми (Украйна). Шампионки при жените станаха рускините, следвани от Норвегия и Финландия, а на подиума се изкачиха още Чехия, Швейцария и Литва.

При мъжете първи финишира съставът на Финландия, следван от Норвегия и Швеция, а Русия остана без медал на 4-то място. Пети са чехите, следвани от Латвия. Българската щафета в състав Иван Бургов, Бойко Харизанов и Николай Димитров финишира девета. Утре шампионатът ще завърши с дълга дистанция по системата One Man Relay с масов старт и трикратно преминаване през финала, което ще направи най-тежката дисциплина изключително оспорвана и зрелищна.