. бг ски новини : Беломъжев втори на спринта за Световната купа по ски ориентиране в Казахстан - 29 Февруари 2012 - 11:03

СКИ ОРИЕНТИРАНЕ. Днес започна третият кръг от Световната купа по ски-ориентиране в Казахстан. Единственият български представител в състезанието Станимир Беломъжев се класира втори, на осем секунди от победителя Андрей Григориев от Русия, докато трети, на по-малко от секунда, финишира Ханс Йорген Квале от Норвегия. Четвърти се нареди Стафан Тунис (Фин), а пети и шести са двамата шведи Петер Арнесон и Ерик Рост.

При жените първа е Олга Новикова (Каз), следвана от шведките Тове Александерсон и Жозефине Енгстрьом. Четвърта е Полина Малчикова (Рус), а пета и шеста са финландките Марюит Турунен и Соня Морски.

В Казахстан ще се проведе Световното първенство по ски-ориентиране през следващата година. Станимир е там заедно с личния си треньор и баща Иван Беломъжев.

На завършилото миналата седмица европейско първенство в Украйна Беломъжев се класира втори в същата дисциплина, а заедно с Антония Григорова-Бургова спечели бронзовите медали в смесените спринтови щафети.

29 февруари 2012 | 10:45