. бг ски новини : Станимир Беломъжев е шести в Световната ранглиста по ски ориентиране - 06 Март 2012 - 10:50

СКИ ОРИЕНТИРАНЕ. След стартовете от третия кръг на Световната купа в Казахстан най-добрият български състезател по ски-ориентиране е с 1 266 точки и заема шесто място в Световната ранглиста на Международната федерация по ориентиране, предаде българската федерация.
Този сезон Станимир пропусна първия кръг в САЩ, но с отличните си представяния в Украйна и Казахстан успя да натрупа 203 точки, които му отреждат девета позиция във временното класиране преди финалния кръг в Швеция.
Станимир е европейски юношески шампион и двукратен младежки световен шампион по ски-ориентиране.
На завършилото преди 10 дни Европейско първенство в Украйна Беломъжев се класира втори в спринта, а заедно с Антония Григорова-Бургова спечели бронзовите медали в смесените спринтови щафети.
Днес Станимир и неговият треньор и баща Иван Беломъжев се завръщат от Казахстан.

06 март 2012 | 10:49 | Агенция "Фокус"