. бг ски бягане новини : Завърши Балканската купа и Държавното първенство по ски бягане в Банско - 10 Март 2012 - 18:45
Веселин Цинзов и Антония Григорова спечелиха Мемориал Георги Зографов

СКИ БЯГАНЕ (SKI.BG) -- С отборния спринт в свободен стил днес, 10-ти март 2012 г., завърши Балканската купа по ски бягане в Банско, стартовете на която са валидни за Държавното първенство за мъже и жени в дисциплините спринт и скиатлон (преследване). Напълно очаквано доминираха състезателите от ски клуб "Акександър Логистикс", които са и челния състав на националния ни отбор.

След като победиха в спринта класически стил в четвъртък, 8-ми март, лидерите на националния ни отбор Веселин Цинзов (СК Ал. Логистикс) и Антония Григорова-Бургова (СК Ал. Логистикс) продължиха пълната си доминация, спечелвайки скиатлона на 9-ти март.

В днешния последен състезателен ден се състоя отборният спринт, в който се състезаваха 20 отбора. И при мъжете и при жените доминираха пак представителите на ски клуб Александър Логистикс. Отново Веселин Цинзов и Антония Григорова-Бургова, в отбори с Иван Бургов и с Теодора Малчева, заеха първото място в класиранията съответно при мъжете и жените.

Тъй като отложената от февруари купа по ски бягане на НСА за Мемориал "Георги Зографов" в крайна сметка тази година така и не се състоя, то в рамките на награждаването на Държавното първенство по ски бягане беше връчен за 5-ти пореден път приза Мемориал "Георги Зографов". Наградата се присъжда на най-добре представилите се мъже и жени в стартовете от програмата на Държавния шампионат в дисциплините спринт и скиатлон.

Носителите на Мемориал "Георги Зографов" тази година заслужено са Веселин Цинзов и Антония Григорова-Бургова, а техни подгласници станаха Станимир Беломъжев и Иван Бургов, както и Райна Коюва и Стефания Беломъжева.

"Отличните снежни условия и организация на състезанията в съчетание с чудесните възможности, които предоставя ски зона Банско и домакините от Юлен АД, допринесоха за удовлетворението на състезателите и високата оценка на Техническия делегат за проявата" - сподели специално за SKI.BG директорът на състезанието г-н Петър Панков.

Благодарение на отличната организация под ръководството на директора на Направление ски бягане към БФСки г-н Петър Панков, Балканската купа в Банско за пореден път остави забележителен отпечатък в историята.