. бг ски новини : Станимир Беломъжев завърши сезона с трето място за Световната купа по ски ориентиране - 26 Март 2012 - 15:03

СКИ ОРИЕНТИРАНЕ. Станимир Беломъжев завърши трети в дългата дистанция на 47 км на Световната купа по ски-ориентиране в шведския зимен център Боден. Българинът направи силно бягане и завърши на трето място с време 1:57:21 часа. Той остана на 2:40 минути от победителя Стефан Тунис (Финландия). Втори на 24 секунди преди Беломъжев финишира друг финландски състезател - Яне Хакинен.

Това беше последният старт за този сезон за българина и неговия личен треньор и баща Иван Беломъжев. След силните класирания той завършва на четвърта позиция за сезона, само на точка от третото място и 16 точки след победителя Стефан Тунис (Финландия).

26 март 2012 | 14:48