. бг сноуборд новини : Жекова спечели и купа Бороспорт по бордеркрос в Боровец - 01 Април 2012 - 11:55

SBX. Ден след като триумфира за пети път като национална шампионка по сноубордкрос Александра Жекова спечели днес и купа „Бороспорт” в същата дисциплина. На писта „Петър Попангелов” в Боровец Сани остави на второ място съотборничката си от НСА Мария Анева. Трета е Луана Черес (Румъния).

Сани Жекова получава поздравления за поредната си победа в Боровец, Фотография: Николай Дончев, BGlive.net

Пръв на сноубордкрос при мъжете е Алекс Иванов (Мотен). Втори е Марек Форис (Полша), а трети Иван Ранчев („Ледени Ангели”).

На същото трасе се проведе и откритото държавно първенство по ски крос. Титлата спечели Георги Марков („Чамкория”). Среброто остана за Валери Пелтеков („Лавина”), а трети е Георги Моллов („Тракия”).

Участие в купа „Бороспорт” по сноубордкрос в Боровец днес взеха 40 състезатели от всички възрастови групи от България, Полша, Румъния и Сърбия. В откритото държавно първенство по ски крос участваха 11 състезатели.

Въпреки силния снеговалеж състезанията преминаха при отлична организация от Българска федерация по ски и „Бороспорт„ АД.  Стартовете бяха от календара на Международната федерация по ски (ФИС) и носят точки за световната ранглиста.