. OUTDOOR : ОБИКОЛКА на ВИТОША 2012 - 23 Юни 2012 - 17:58

Обиколката на Витоша 2012 заслужено може да носи определението "Най-грандиозното спортно събитие сред българската природа за годината". През финала вече преминаха победителите в групите на бързоходците и на велосипедистите, при мъжете и жените, но обиколката все още продължава под палещото слънце по пътеките около планината.

Както вече знаете, над 800 участници тръгнаха последователно в 00.00ч тази нощ, за пещеходците и в 06ч., за велосипедистите, по никак не леката 100 километрова витошка обиколка. На финала имаше умора и радост. Първи при мъжете скороходци е Ганчо Славов, преминал 100-те километра около Витоша с фантастичното време от 8.44ч. Победителят при мъжете велосипедисти е миналогодишният победител в обиколката - Уолтър Клепе от Белгия, изминал разстоянието за 3.42ч. Адмирации заслужава и първата жена финиширала скороходно днес - Христина Козарева с време 10.18ч. Награждаването се състоя точно в 15ч. на Старт/Финала пред резиденция Бояна. Организаторите от Туристическо дружество "Витоша" и спортен магазин "Алпи" за пореден път са създали перфектна организация на ултра маратона и заедно със спонсорите на Обиколката, зарадваха всички участници с подаръци и добро настроение след финала.