. bg ski news : Светослав Георгиев завърши 32-ри в супер комбинацията във Венген - 18 January 2013 - 17:01

АЛПИЙСКИ СКИ (SKI.BG) -- Светослав Георгиев единствен от тримата български национали успя да завърши суперкомбинацията за Световната купа във Венген - легендарните състезания "Лауберхорн".  Със 4-ти стартов номер по-големият брат на Светльо - Георги Георгиев-Гого се спусна доста стабилно и се нареди 34-ти в класирането след спускането за суперкомбинацията, на много добрата разлика +3.19 сек от временния лидер Кристоф Инерхофер от Италия. Смятаният от мнозина за фавотит в спускането Аксел Лунд Свиндал от Норвегия беше 6-ти, а хърватската звезда Ивица Костелич остана чак 18-ти (+2.05 сек). Никола Чонгаров не успя да покаже това, на което е способен, и завърши на +5.60 сек от Кристоф, а Светослав Георгиев - 45-ти (+6.60 сек).

GEPA-18011343024 - WENGEN,SCHWEIZ,18.JAN.13 - SKI ALPIN - FIS Weltcup, Superkombination der Herren, Abfahrt, Lauberhorn-Rennen. Bild zeigt Georgi Georgiev (BUL). Foto: GEPA pictures/ Mario Kneisl

За съжаление на българските фенове обаче Георги Георгиев-Гого беше дисквалифициран след спускането за суперкомбинацията във Венген поради по-широки ски. Според официалната информация е нарушено правило "B 1.2.1.2." на ФИС - по-голяма от допустимото ширина на ските под или пред автомата. Затова Гого не застана на старта на слалома за суперкомбинацията днес. Брат му Светослав Георгиев завърши на 32-ро място, а Никола Чонгаров не завърши слаломния манш.

GEPA-15011343136 - WENGEN,SCHWEIZ,15.JAN.13 - SKI ALPIN - FIS Weltcup, Abfahrtstraining der Herren, Lauberhorn-Rennen. Bild zeigt Svetoslav Georgiev (BUL). Foto: GEPA pictures/ Mario Kneisl

В крайна сметка победител в суперкомбинацията във Венген стана французинът Алексис Пинтуро, второто място спечели Ивица Костелич, а швйнцарецът Карло Янка направи превъзходно завръщане в стартовете за Световната купа с трето място на подиума на родна земя. Четвърти се нареди неостаряващия австриец Бени Райх, а лидерът след спускането днес сутринта Кристоф Инерхофер допълни челната петица.

SKI.BG
18 януари 2013 г.

Следват подробностите >>

Светослав Георгиев завърши 32-ти в суперкомбинацията във Венген

Националът по ски алпийски дисциплини Светослав Георгиев завърши на 32-о място в първата суперкомбинация за Световната купа във Венген. Победител е Алекси Пинтуро (Фр), пред Ивица Костелич (Хърв) и Карло Янка (Швейц). Никола Чонгаров не завърши слалома. Георги Георгиев бе 34-и след първата дисциплина спускането. След финала обаче, бе дисквалифициран, заради по-широки талия на ските. Директорът на Алпийските дисциплини в БФски Иван Каневчев пусна жалба до ФИС и фирмата доставчик на ските на Георги Георгиев. До края на деня се чака решение, за да стана ясно, дали Георгиев ще може да участва в утрешното спускане за СК във Венген.